Nasze usługi

Zawieszenie

Mechanicy serwisu Zawieja dokonają przeglądu oraz wszelkich koniecznych napraw w układzie zawieszenia, takich jak np. wymiana amortyzatorów, wahaczy, tulei wahaczy, końcówek drążków skrętnych, łożysk, sworzni, osłon przegubów itp. W serwisie zawieja masz możliwość zakupu niezbędnych części z bogatej oferty różnych producentów. Nasi specjaliści pomogą każdorazowo dokonać optymalnego wyboru.

 

Mechanicy serwisu Zawieja dokonają wymiany szybko i fachowo. Koszt wybranych usług możesz sprawdzić w naszym cenniku.

Jeśli chcesz umówić się w dogodnym terminie na wymianę zadzwoń do nas lub wyślij formularz rezerwacyjny.


Porady mechanika

Amortyzatory to części, które zużywają się w czasie eksploatacji samochodu. Ponieważ stopień tego zużycia zależy od wielu czynników, m.in. sposobu jazdy, stanu dróg, kondycji pozostałych elementów zawieszenia pojazdu, nie można dokładnie określić, jak długo pozostaną sprawne. Szacuje się, że w samochodach poruszających się po naszych drogach powinny wytrzymać dystans ok. 60-80 000 km. Ponieważ mają one istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, zalecana jest ich kontrola w wyspecjalizowanym serwisie co 20 000 kilometrów.

Jak możemy poznać, że amortyzatory już nadają się do wymiany?

Zawsze do wymiany kwalifikują się te, które "wyciekły", mają uszkodzenia mechaniczne, skorodowane tłoczysko, wybite tuleje gumowe lub po prostu nie trzymają samochodu. O nie trzymaniu samochodu świadczą: zbytnie przechylanie się auta na boki na zakrętach, nadmierne "nurkowanie" do przodu podczas hamowania i "przysiadanie" podczas przyspieszania, znoszenie pojazdu z toru jazdy po niewielkich nawet nierównościach, wydłużona droga hamowania (nawet w przypadku ABS), łatwiejsze wpadanie w poślizg na mokrej nawierzchni, a także nierównomierne zużycie opon.